VINA_SHOPPINGCART VINA_MYCART 0 VINA_ITEM 0 ﷼

 x 

کارت خالی

مقالات

ارمغان خراسان

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

زرشک نام یک سرده از تیره زرشکیان است. درختچه‌ای تیغدار به طول ۱ تا ۵ متر است. چوب آن به رنگ قرمز، قهوه‌ای یا زرد است.

برگ‌های آن بیضی شکل با دندانه‌های اره‌ای و میوه‌اش قرمزرنگ بیضوی شکل و ترش مزه است

درخت زرشک در انتهای بهار و ابتدای تابستان شکوفه میدهد، غنچه خای زردرنگ زرشک در فصل پاییز رنگ قرمز گیلاسی به خود می‌گیرند.

زرشک همان اکسیر جوانی

 برای کمک به درمان التهاب و عفونت

. در واقع , التهاب ریشه برخی بیماری های عفونی است مطالعات نشان داده اند که زرشک حاوی برخی عوامل ضد باکتریایی و ضد قارچی است و این باعث می شود که یک محلول بزرگ برای مبارزه با عفونت باشد.

 برای کمک درمان عفونت های مجاری ادراری

یکی دیگر از مزایای سلامتی زرشک، درمان عفونت در مجاری ادراری است.

 برای کمک به درمان عفونت های دستگاه گوارش

یکی از مهم ترین فواید زرشک این است که به دلیل وجود برخی عوامل ضد باکتریایی و ضد قارچی , می تواند به درمان عفونت های دستگاه گوارش کمک کند .

مفید برای گلودرد

زرشک به درمان گلو درد در برخی شرایط خفیف مانند سرماخردگی کمک  میکند.این به دلیل ویتامین سی در زرشک است

 مفید برای درمان اسهال

اسهال ناشی از باکتری های خاصی است که به طور طبیعی با استفاده از زرشک درمان می شوند. با این حال, زمانی که شرایط وخیم است, با پزشک خود مشورت کنید.

 باعث بهبود هضم می شود

تمام میوه ها حاوی مقدار زیادی فیبر هستند، که برای هضم خوب می باشند.زرشک نیز در بهبود هضم به دلیل محتوای فیبر غنی مفید است. علاوه بر این, اثرات ضد باکتریایی و ضد قارچی زرشک می تواند به حفظ بدنی سالم و عاری از عفونت کمک کند.

 به عنوان یک درمان خانگی برای مسمومیت غذایی عمل میکند

در موارد مسمومیت های غذایی, زرشک می تواند به عنوان یک درمان خانگی مورد استفاده قرار گیرد. این به دلیل حضور عوامل ضد باکتریایی موجود در زرشک است با این حال در موارد شدید فرد باید با پزشک مشورت کند.

 برای کنترل قند خون

قند موجود در بزاق می تواند برای بیماران دیابتی مضر باشد. با این حال مطالعات نشان داده اند که به دلیل وجود بربرین, موثر باشد. مصرف زرشک در حد متوسط می تواند درکاهش قند خون

 

 

 برای جلوگیری از بیماری دیابت

به همین دلیل است که این ترکیب در پیش گیری از دیابت مفید است. زرشک راهکاری طبیعی برای کاهش سطح قند خون می باشد.

 سطح کلسترول را کنترل می کند

زرشک ها همچنین یک فواید سلامتی فوق العاده برای انسان دارند. آن ها به کنترل سطوح کلسترول معروف هستند.فیبر رژیمی موجود در زرشک برای مهار کلسترول غیر ضروری در روده بزرگ است که به نوبه خود تولید سطوح کلسترول خوب را افزایش و بهینه می سازد

 برای بهبود جریان خون

جریان نرمال خون برای توزیع بهینه مواد مغذی و اکسیژن در بدن ضروری است.زرشک به بهینه سازی جریان خون با شل کردن رگ های خونی و کاهش عملکرد قلب کمک می کند.

 مفید برای سیستم ایمنی

یکی از بهترین فواید سلامتی زرشک این است که برای سیستم ایمنی مفید می باشد. آنتی اکسیدان های موجود در آن برای مبارزه با رادیکال های آزاد و بهبود سیستم ایمنی بسیار ضروری هستند.

 مفید برای سلامت قلب

تمام غذاهایی که سطح کلسترول را کنترل می کنند, رگ های خونی را شل می کنند و فشار خون را مدیریت میکنند برای قلب عالی هست. زرشک یکی از میوه هایی است که در این لیست قرار دارد.

 برای مبارزه با سندروم متابولیک

سندروم متابولیک در همه موارد آسان نیست. اما زرشک حاوی ترکیبات قدرتمندی است که می تواند به شما در مبارزه با این شرایط به شیوه ای موثر کمک کند.

 یک سم زدای خون

یکی از بهترین فواید شناخته شده زرشک این است که در سم زدایی خون مفید است زرشک می تواند به بهبود عملکرد کبد کمککند که در نتیجه سم زدایی خون در بدن شما را بهینه می کند. .

فواید سلامتی چشم

.باربرین موجود در زرشک می تواند سلامت چشم ها را افزایش دهد. این به آن معنی است که تنها قادر به بهبود دید نیست, بلکه قادر خواهد بود تا از هرگونه تخریب ماکولا جلوگیری کند.

اقداماتی برای تمیز کنندگی کبد

کبد ممکن است در پاک سازی بدن از سموم نقش داشته باشد. با این حال استفاده از زرشک به طور منظم می تواند به تمیز کردن کبد کمک کند، تا بتواند به طور بهینه بدن را از سموم پاک سازی کند.

 برای درمان اختلالات پوستی

انواع خاصی از بیماری های پوستی وجود دارند که می توانند با استفاده از زرشک درمان شوند.آکنه پسوریازیس, خارش برخی از بیماری های پوستی هستند که می توانند با داروهای ضد عفونی درمان شوند، چون حاوی داروهای ضد باکتریایی و ضد قارچی هستند.

 برای تحریک تولید گلبول ها سفید

زرشک برای تحریک تولید گلبول های سفید مفید است. ترکیب شیمیایی بربرین به این کار کمک می کند. تولید بهینه گلبول های سفید خون در ارتقا لخته خون طبیعی و تسریع التیام زخم مفید است.

 برای درمان کم خونی

زرشک در درمان کم خونی نیز مفید است. آنمی وقتی رخ می دهد که بدن از کمبود آهن رنج می برد.ممکن است دلایل زیادی برای کمبود اهن وجود داشته باشد با این حال می دانیم که زرشک حتوی ویتامون سی است و بنابراین می تواند در مقابله با اینمشکل مفید باشد.

 برای مفید برای دوره های قاعدگی منظم درزنان

عواملی وجود دارند که می توانند منجر به دوره های قاعدگی نامنظم در زنان شون برای دوره های منظم می تواند زرشک موثر باشد.

 برای بهینه سازی جذب آهن

یکی از مزایای دیگر زرشک، جذب آهن است. آهن یک ترکیب ضروری برای سلامت انسان است. اما گاهی جذب آهن به به دلیل برخی عوامل بهینه نیست ویتامین سی یکی ا زترکیبات شیمیاایی است که می تواند جذب آهن را بهینه کند.با افزایش مقدار ویتامین سی می توان از آن ها برای بهینه سازی جذب آهن در بدن استفاده کرد..

 برای کاهش فشار خون

فشار خون شرایطی نیست که بتوان با آن مقابله کرد ماساژ درمانی می تواند به آرام سازی رگ های خونی کمک کند و این به بهبود جریان خون کمک می کند و به کار قلب کمک می کند. این به نوبه خود باعث کاهش فشار خون خواهد شد.

بهبود عوارض جانبی شیمی درمانی

یکی از مهم ترین فواید سلامتی زرشک, بهبود عوارض جانبی شیمی درمانی است.یکی از عوارض جانبی شیمی درمانی این است که تولید گلبول های سفید مختل می شود. اما با افزایش تولید گلبول های سفید به کاهش این عارضه کمک می کند.

اخطار برای مصرف زرشک و عوارض آن

لازم به ذکر است که اگرچه مصرف زرشک در دوز پایین ممکن است هیچ عارضه جانبی نداشته باشد, اما وقتی مقدار مصرفش بالا باشد ممکن است منجر به اثرات جانبی جدی مانند خونریزی بینی  و استفراغ شود.

زرشک ممکن است برای کبد بزرگسالان بسیار عالی باشد، اما برای کودکان ممکن است مشکلاتی در کبد آن ها ایجاد کند. پس بهتر است از فرزندانتان دورش کنید.

زنان باردار باید برای برخی مشکلات مانند برخی موارد سقط جنین از زرشک دوری کنند (گرچه نادر است).

بیماران دیابتی نباید داروهای خاص خود را با زرشک ترکیب کنند.

چگونه از آن استفاده کنیم؟

زرشک در کپسول , تنتور, عصاره مایع و به عنوان پماد موضعی در دسترس است.ریشه های خشک آن نیز می توانند در چای مورد استفاده قرار گیرند و همچنین عصاره آن استاندارد شده و حاوی 8-12 % آلکالوئید یا بربرین است.لازم به ذکر است که برای کودکان, تنها باید تحت نظارت یک ارائه کننده خدمات درمانی واجد شرایط استفاده شود.

 

  • نشانی: خراسان جنوبی- قائن- خیابان امام خمینی
  • تلفن 0812 509 910 98+
  • ایمیل info@Barberrycup.ir
  • ساعت کار شنبه تا پنجشنبه 08:00الی 13:30

Search